header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Světová federace demokratické mládeže: Solidarita s Kubou!

Světová federace demokratické mládeže vyjadřuje podporu Kubě, čelící novému pokusu o kontrarevoluční provokaci na ostrově. Jejím ponděcovatelem jsou Spojené státy americké, které jsou viníkem potíží v rozvoji země skrze genocidní blokádu, a investující po desetiletí svůj kapitál k vyvolávání proamerického převratu k pokusu o intervenci na ostrově.

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) znovu vyslovuje svou podporu Kubánské revoluci, kubánské mládeži a lidu a odsuzuje zločinnou blokádu, která doléhá na Kubu a která je využívána k destabilizaci země.

Zločinná blokáda Kuby ze strany Spojených států má závážné důsledky pro její mládež a lid, byla nesčetněkrát odsouzena a jejím cílem je pouze ukončit lidovou suverenitu a podřídit Kubu zájmům imperialismu.

Tváří v tvář blokádě, pokračujícím imperialistickým útokům a současné nadnárodní kampani na prosazení puče nebo imperialistické intervence na Kubě, Světová federace demokratické mládeže znovu vyjadřuje veškerou naši solidaritu. Protože tomu nemůže být jinak, protiimperialistická mládež bude vždy s bratrským kubánským lidem, který přispíval vždy na oplátku k rozvíjení našeho společného boje za svět bez vykořisťování a útlaku všeho druhu.

Nemůžeme zapomenout na stálý zásadní přínos Svazu mladých komunistů Kuby Světové federaci demokratické mládeže, a to jak prostřednictvím výkonu funkce generálního tajemníka naší organizace, tak příspěvkem k rozvoji naší analýzy a našeho boje. Nemůžeme zapomenout ani na altruistické gesto Fidela Castra, který obnovil hnutí Světových festivalů mládeže a studentstva, když se po téměř desetiletí bez Festivalů a v těžké době pro mládež a celé antiimperialistické hnutí Kuba na jeho popud rozhodla již podruhé v Havaně uspořádat XIV. Světový festival mládeže a studentstva v roce 1997, aby obnovilo tuto velmi významnou aktivitu. Nezapomínáme na to, že navzdory všem obtížím byla Kuba příkladem mezinárodní solidarity, v čele s lékařskými brigádami, v tak složitém okamžiku, jakým byla pandemie COVID-19 a hospodářská a zdravotní krize.

Antiimperialistická mládež, vždy bude bojovat proti imperialismu, jeho sankcím a vměšování. Vždy s mládeží a národy světa! Vždy s Kubánskou revolucí!

Překlad KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .